buy1

 

ebay_paypal

Aviva4s לספר דורות

אביבה, שלום רב,

... הספר שהפקת עשיר בתוכנו, ומאוד יפה ומרשים בצורתו.
הכתיבה הסיפורית, התיעוד וההסברים המלווים את המכתבים והתמונות, המפות ושרטוט עץ המשפחות - אלה עושים את הספר למרגש, מעניין ומיוחד במינו.

יישר כוח לך ולכל השותפים בעשיית הספר, ואנו נעשה כל שניתן כדי להציגו בפני הקוראים והמקרים בספרייה ובמוזיאון.

בתודה ובברכה,
דליה גיא
ספריית בית לוחמי הגטאות


................................................................................

Aviva2s

אביבה שלום רב
אני רוצה להודות לך מאד על החוברת ששלחת לנו בשם "דורות: בית קופילביץ - בית גן ברוך", ובה מובאים אילנות היוחסין וסיפורים אודות המשפחה.
החוברת מעידה על עבדות מחקר מעמיקה ורצינית, והקדש מחשבה רבה גם לעינוד והעיצוב הגרפי.
זוהי חוברת חשובה ביות רעבור המשפחה, אבל גם עבור הכלל, מכיוון שהיא מהווה נדבך חשוב נוסף בתיעוד קורות העם היהודי באירופה שלפני השואה.

החוברת תישמר בספריית בית העדות ותעמוד לרשות המבקרים והמעיינים.

בברכה,
שרה קליינמן
ספרנית

בית העדות

................................................................................

Aviva_s
15.06.11

שלום אביבה יקרה,

אני חייבת לפתוח בגילוי נאות ולהודות שאני לא נימנית עם חובבי ההיסטוריה. משום מה זה היה מהמקצועות הפחות אהובים עלי. תמיד הייתי חלשה בניסיון לזכור תאריכים ותקופות ומה בא לפני ומה בא אחרי... אני מרגישה, אולי בשל גילי היותר צעיר, כי עיקר חיי ממוקדים בהווה, מקצת בעתיד, וסובבים סביב הישרדות יומיומית, כלכלית, תפקודית של חיי וחיי משפחתי. אני לא מרגישה שיש לי האפשרות (והזמן) לעצירה, להתבוננות על עברי, על שורשיי.
ופתאום ביום שבת אחד בחודש יוני 2011, בעת חגיגת יומהולדת לסבתי שושנה, אני, בעלי ובנותיי מקבלים ספר במתנה ובו מסופרת היסטוריית המשפחה מצד אבא. ידעתי שסבא נולד בארץ, ובצעירותי השווצתי על כך ש"אני דור שלישי בארץ, צברית אמיתית". אבל לא הכרתי את הסיפורים שמאחורי הקלעים.
קראתי בשקיקה ובהתרגשות את הספר, אהבתי את הדרך בו בחרת לתאר את המשפחה והתלאות שעברה עד עלייתה ארצה. הצלחתי להתחבר, לריחות, לצלילים, לאווירת התקופה ובעיקר לבני משפחת קופילביץ. פתאום יכולתי לדמיין את סבא אליהו ילד, הצעיר מבין כולם, אולי המפונק מכולם, מאבד את אביו בגיל 15. נראה כי האובדן והכאב הולכים איתו עד היום, כמו שכתב בשיר המרגש שחיבר לפני כשנה.    
אהבתי מאוד את תיאור הבית ברחוב העלייה, את האיזור בו היה ממוקם והשווקים הנושקים לו. פתאום, לזכרונות המראה, ובעיקר הריח, מהחנות של סבא וסבתא בגבעתיים, נוסף נדבך נוסף, עתיק יותר, באמצעותך. אני בטוחה שאזכר בדברייך בביקורי הבא בנווה צדק (ואני מרבה לבקר שם), ברחוב לוינסקי, או במגדל כלבו שלום (שגם אני לא מחבבת במיוחד) ומי יודע, אולי אצליח לדמיין איך היה זה פעם, שמשפחתי וחלוצים אחרים, שוטטו וחיו בדיוק ברחובות אלו.
מזה כ- 10 שנים אני עובדת סוציאלית, קצינת מבחן למבוגרים. במידה מסויימת כאשת אבחון וטיפול אני מהווה שליחת החברה, בניסיון להפחית ולצמצם את היקף העבריינות בארץ. במסגרת קריאת "דורות", יכולתי למצוא חלקים חלוציים-ציוניים בעבודתי, להתחבר לתקופת הקמת המדינה, לחזון מקימיה ולרצון המשותף של כולנו, בעבר, בהווה ובעתיד, שיהיה פה טוב, טוב יותר.
אביבה, אני רוצה להודות לך מקרב לב, על השקעתך האדירה בכתיבת הספר, על המילים המרגשות, הציטוטים, התמונות ושלל הזיכרונות ששזרת בכישרון רב. מעבר למילים אהבתי גם את הכריכה ועיצוב הספר. תודה שעזרת לי לעצור, להתבונן לרגע על שורשיי, להבין טוב יותר מי אני ולאן אני צועדת.

בהערכה רבה,
איילת כהן-תדהר, מחוליות השרשרת

................................................................................


היי אילת,

אני יותר משמח על ההיכרות בינינו, אין לי ספק שהמוצר לא היה מגיע לרמתו, בנושא התוכן (בעיקר) והעיצוב, בלעדייך. עזרתך בהכנסת סדר, מאפיינים ורעיונות לתוכן בחוברת של אביבה הייתה תרומה משמעותית לתוצאה.

תודה על הסבלנות וההתמדה ועל כך שסייעת לכולנו ובעיקר לאביבה.

ערן

................................................................................